Szuperbringa program iskolánkban

SzuperbringaAz idei tanévben elkezdődött iskolánkban a "Szuperbringa" program. A program célja, hogy a gyerekek nagyobb biztonsággal közlekedjenek a forgalomban, és hogy csökkenjen a balesetek és a halálesetek száma. A program első lépéseként egy rendőr átvizsgálta a gyerekek kerékpárjait, és a jólfelszerelt biztonságos kerékpárok "szuperbringa" matricát kaptak a vázra.
Ezután balasetvédelmi és KRESZ előadáson vettek részt, melyen szó esett a legfontosabb közlekedési szabályokról, a biztonságos közlekedéshez szükséges felszerelésekről.
Azok a gyerekek, akik szülőkkel együtt közlekednek, megtanulhatják tőlük a legfontosabb szabályokat. Nagyon fontos ebben az esetben is a példamutatás.
Ha az 5-8 osztályos tanulók elsajátítják a közlekedés elméleti és gyakorlati ismereteit, a tanfolyam és a sikeres vizsga után kerékpáros igazolványt szerezhetnek.

Dr Kovácsné Molnár Ágnes