Víz Világnap Internetes Vetélkedő

2014. március 19-én Budapesten jártunk a Víz Világnap internetes vetélkedő díjkiosztó ünnepségén.  A díjkiosztó előtt 4 feladatsorból álló kvíz kérdésekre kellett válaszolnunk hétről-hétre.    Fertőszentmiklósról vonattal utaztunk Budapestre, ahol az Országos Vízügyi Főigazgatóságon rendezett díjkiosztón vettünk részt.  Itt találkoztunk két olimpikonnal is, Gergely István vízilabdázóval és Zala György kenussal.
A díjkiosztón a következőket hallottuk:
Internetes pályázat alsó tagozatos kategóriájában:  Vizesek csapata (Csordás Péter és Tóth-Kőrösi Kadosa) 2. helyezést ért el.
Internetes pályázat felső tagozatos kategóriájában:

- Vízcseppek csapata (Koszorú Kata, Marton Dóra, Tóth-Kőrösi Csenge, Vlasits Mirjana, Wágner Hermina) 4. helyezést ért el.
- Goran és Barni (Kocziha Barnabás és Vlasits Goran) 1. helyezést ért el.

A díjazás után az összes helyezettel és kísérővel együtt, közel 50-en egy meglepetésként szervezett hajókázáson vettünk részt a Dunán.  Ezután elköszöntünk a díjazottaktól, felmentünk a Mátyás templomhoz és a Budai várhoz.E napon élményekkel és ajándékokkal gazdagodva értünk haza.
Köszönjük Andi néninek a felkészítést! Jövőre is megragadjuk az alkalmat és jelentkezünk megint!

Marton Dóra