Nyelvi Tábor- Lutzmannsburg

Az idei tanévben immár 27. alkalommal voltunk nyelvi táborban. Három vidám napot töltöttünk Locsmándon. A mi iskolánkból a 2-3. évfolyam 16 tanulója, a locsmándi iskolából az 1-4. évfolyam 27 tanulója vett részt. A gyerekeket a mi iskolánkból három tanár kísérte.

Az első nap rövid köszöntéssel indult, valamint a locsmándi gyerekek elénekelték nekünk a tábor dalát: "Wir sind Kinder einer Welt " címűt. Délelőttönként tanultunk, hétfő délután sportvetélkedőn mértük össze tudásunkat.

Kedden a gyógy- és fűszernövények, valamint a vizek kis élőlényei voltak a középpontban. Délután mikroszkóp alatt figyelhettük meg a kis halakat, lárvákat. Szerda délután barkácsoltunk és fűszersót készítettünk. A nap végén elénekeltük az összes tanult dalt: Alle meine Entchen, Hab ne Tante aus Marokko, Katzenlied, Wir sind Kinder einer Welt, Guten Tag, guten Tag - majd az elköszönés után kerékpárra pattanva hazajöttünk.