Tanévkezdés 2020/21

TANÉV KEZDÉSI INFORMÁCIÓK

2020/2021-es tanév

Tisztelt Szülők! Kedves Tanulók!

Az idei tanév kezdése kissé eltér a hagyományostól. Igyekszünk minden fontos információt időben az Önök tudomására hozni.

A kommunikációs csatornák:

az iskola honlapja: iskola.zsira.hu;

a digitális oktatás során használt email címek;

plakátok.

Az első néhány fontos információ:

TANKÖNYVOSZTÁS

A tankönyvek kiosztása az iskola éttermében lesz. Kérjük, hogy az iskola udvarán, a 1,5 méteres távolság betartásával szíveskedjenek várakozni! A könyvekért mindig csak felváltva jöhetnek be az iskolába. Maszk használata a felnőttek számára kötelező!

Kérjük, hogy akik úgy rendelkeztek, hogy valamilyen tankönyvet megvásárolnak gyermekük számára pénzt is hozzanak magukkal!

Két idősávot adunk meg alsó és felső tagozat számára a csoportosulások elkerülése érdekében, de természetesen, amely családban mindkét tagozatra járó gyermek van, azok egyszerre is elvihetik a könyveket.

Ez  alkalommal fogják megkapni azokat az iratokat, melyeket kitöltve az iskolába az évnyitóra magukkal kell hozniuk: jelentkezés étkezésre, napközibe, tanulószobába, angolra, tanulóbiztosítás igénylése, stb.

Megkapják - és átvételét aláírásukkal igazolják - iskolánk Járványügyi eljárásrendjét.

Tankönyvosztás időpontja: CSÜTÖRÖTÖK, augusztus 27.
felső tagozat: 14:00 – 15:30 óra között
alsó tagozat (első osztályosok kivételével): 15:30 – 17:00 óra között.

NULLADIK SZÜLŐI ÉRTEKEZLET ELSŐ OSZTÁLYOS SZÜLŐK SZÁMÁRA

Csütörtökön 17:00 órakor az iskolában. Kérjük, hogy a gyermekek technika és rajz felszerelését is hozzák magukkal. Ekkor találkoznak az osztályfőnökkel, rendezik el az osztályban gyermekeik holmiját és beszélik meg az év eleji legfontosabb teendőket. Maszk használata kötelező.

ÉVNYITÓ

2020. szeptember 1. kedd, reggel 7:15.

Az évnyitón a tanulókon és a pedagógusokon kívül csak az első osztályosok szülei vehetnek részt. Természetesen az udvaron kerül megrendezésre.

8:00 – 10:00 óra között osztályfőnöki órák lesznek.

10:00, azaz 4. órától kezdve pedig órarend szerint tanulunk.

Ezen a napon étkezés, napközi és tanulószoba nem lesz, tehát a tanulók a tanítás után haza mennek.

Kérjük, hogy az alsó tagozatosok az első napon a technika és rajz felszerelésüket is hozzák magukkal.

JÁRVÁNYÜGYI ELJÁRÁSREND AZ ISKOLÁBAN

A központi javaslatok alapján kidolgozzuk iskolánk járványügyi eljárásrendjét. Ennek megfelelően kell majd élni iskolai életünket tanulóknak, pedagógusoknak, dolgozóknak, szülőknek.

Ezen eljárásrendet kérjük, mindannyiunk egészsége érdekében betartani és gyermekeikkel betartatni szíveskedjenek!

Doroginé Kovács Melinda

Intézményvezető