Vak egér

Az első alkalommal meghirdetett versenyt 2012.03.21-én Sopronban rendezték. 82 általános iskolás gyűlt össze az Eötvös József Evangélikus Gimnázium és Egészségügyi Szakközépiskolában, hogy számot adjon felkészültségéről.
A 7. - 8. osztályos tanulók interneten, vaktérképes feladatlapokon mutathatták meg, hogy mennyire tudnak eligazodni Magyarország települései között. Egy program segítségével 3 x 15 település nevét kapták véletlenszerűen a versenyzők. Ezeket a településeket kellett egyre kevesebb információt tartalmazó vaktérképre elhelyezni. A versenyt az a diák nyerte, akinek a legrövidebb idő alatt sikerült elhelyezni a településeket a térképen úgy, hogy a legkisebb volt az eltérés a település eredeti helye és a tanuló által megjelölt pozíció között. Tanulóink helyezéseit, az "Eredményeink" menüpont alatt, a rendezvényen készült képeket pedig a galériában tekinthetik meg.
Felkészítő tanáruk Martonné Ragasits Andrea. Eredményeikhez ezúton is gratulálunk!